cLapa.syTes.neT
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

cLapa.syTes.neT

Bine ai venit:D
 
AcasaHomeUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bancuri Cu Tigani

In jos 
AutorMesaj
Synck
Junior 3
Junior 3



Numarul mesajelor : 110
Varsta : 33
Localizare : Resita
Data de inscriere : 22/05/2008

Bancuri Cu Tigani Empty
MesajSubiect: Bancuri Cu Tigani   Bancuri Cu Tigani Icon_minitimeVin Iun 20, 2008 12:16 am

Țiganul ascundea în casă marfă de contrabandă. Într-o zi, zărește pe geam trei polițiști care veneau la cocioaba lui.
- Vezi, nevastă, eu fug. Tu ascunde toată marfa.
Înșfacă o pernă și o ia la fugă. Polițiștii după el. După un timp, îl prind pe țigan, rup perna bucăți și înăuntru numai puf!
- De ce dracu' fugeai de noi, cioară?
- Eu știu de ce alergam, da' voi de ce alergați?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O țigancă se duce la teatru. La întoarcere, țiganul o întreabă:
- Cum a fost, fă, la teatru?
- Stai să-ți povestesc. La intrare, toată lumea ținea beletele în mînă, asa că l-am scos și eu. La ușă, unul mi-a rupt beletul. Am vrut să țip, dar, cum nimeni nu țipa, n-am mai țipat nici io. Am intrat, m-am pus pe scaun și deodată s-a stins lumina. Am vrut să țip, dar, cum nimeni nu țipa, n-am mai țipat nici io. La un moment dat, ăla de stătea lîngă mine, mi-a bagat mîna în pizdă. Am vrut să țip, dar, cum nimeni nu țipa, n-am mai țipat nici io.
- Lasă asta, fă. Piesa, piesa cum a fost?
- Mult mai mare decît a ta!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un țigănuș este prins în livada cu mere de un gardian:
- Ce faci acolo, țigane?
- Erau căzute niște mere pe jos și le puneam inapoi!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Țiganca întîrzie. La sosirea ei, țiganul, nervos, o întreabă:
- Unde-ai fost, fă?
- La servici.
- Fă, te rup, pînă la ora asta la servici?
- Taci, omule, c-am luat salariul și am fost la piață la cumpărături.
- Și ce-ai cumpărat, fă?
- Ete asta am cumpărat, zice țiganca și îi arată o lingură de lemn.
- Auzi, fă, fir-ai a dracului, noi n-avem bani de-o țuică și tu cumperi mobilă...


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Țiganu' către cumătru'-său:
- Să vezi, mîncați-aș, nevastă-mea a cumpărat o perie de WC.
- Și cum e?
- Merge, dar ziarul era mai bun.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sus In jos
 
Bancuri Cu Tigani
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
cLapa.syTes.neT :: .::Diverse::.-
Mergi direct la: